Google Adwords ve Faydaları

Ülkemizde arama motoru olarak büyük bir oranda “Google” tercih edilmektedir. Web sitenizi profesyonel ellere teslim ettiğinizde, gerekli yazılım ve SEO (Search Engine Optimization-Arama Motoru Optimizasyonu) ile uygun zamanda Google arama moturunda üst sıralara (1’inci sayfaya) çıkarsınız.

Peki bu yeterli mi?

Çok da yeterli değil. Çünkü sizinle aynı işi yapan birçok firma var ve bu firmaların da çoğu Google arama motorunda sizinle rekabet hâlinde.

Bu durumda ne mi yapmanız gerekiyor? Tabii ki uygun bir reklam! Günümüzün reklam anlayışında ise hedef kitleye ulaşım ve maliyet çarpanları göz önüne alındığında web siteleri için “dijital reklamlar” büyük önem kazanmıştır.

Tam da bu noktada Google AdWords devreye girmektedir. Peki nedir bu Google AdWords?

Google AdWords, Google tarafından kişilere veya firmalara sunulan bir dijital reklamcılık hizmetidir. Aramalarda görünmenizi tetikleyecek anahtar kelimeleri oluşturur, reklamda hangi metin ile görüneceğinizi reklam veren olarak siz belirlersiniz. Sonuç olarak, hedef kitlenize kendinizin belirleyeceği bütçeyle tanıtımınızı oluşturur, Tıklama Başına Maliyet (TBM) ile sadece sitenize tıklandığında ödeme yaparsınız.

Günümüzün dijital reklamcılık anlayışı olan Google AdWords’ün birçok avantajı bulunmaktadır. Bunlar:

* Düşük Maliyet,
* Hedef Kitleye Ulaşım,
* Esnek Reklam Yönetimi,
* Ölçümlemedir.

Düşük Maliyet:
Önceden tanımlanmış bütçeniz ile reklamınızı günlük olarak yönetebilir veya durdurabilirsiniz. Bu sayede yüksek veya sürpriz reklam maliyetleri ile karşılaşmamış olursunuz.

Örneğin: 200 TL’lik bütçenize günlük 25 TL’lik limit belirlersiniz. Günlük 25 TL’lik ödemeniz olduğunda reklamınız ve buna bağlı olarak ödemeniz durdurulmuş olur.

Hedef Kitleye Ulaşım:
Ürününüzün/hizmetinizin tümüne veya bir bölümüne yoğunlaşarak arama yapanlar arasında tam da hedef kitlenize ulaşırsınız. Örnek olarak “Dekoratif Taş” anahtar kelimesi ile sadece dekoratif taşla ilgilenenlere ulaşırsınız. Çeşitli varyasyonlar ile “pahalı taş” arayanlara reklamınız gösterilmez. Ayrıca zaman (12.00-20.00) veya coğrafi (Tüm Türkiye, İzmir, Ege Bölgesi) bölge vb. seçenekler ile hedef kitleye ulaşımda daha özel sınırlamalar getirebilirsiniz.

Kısaca Anahtar Kelime Optimizasyonu, zaman planlaması, coğrafi konum planlaması vb. araçlar ile oluşturulan reklamınız Google tarafından sadece hedef kitlenize gösterilmiş olur.

Esnek Reklam Yönetimi:
Anahtar kelimeleri ve reklam metnini değiştirebilir, kampanyanızı veya reklamınızı istediğiniz zaman durdurabilirsiniz.

Maliyet ve hedef kitleyi yönetmek parmaklarınızın ucunda! Hem de istediğiniz her an.

Ölçümleme:
Kaç kişinin, hangi reklam grubuna veya hangi anahtar kelimeye tıklayarak sizi görüntülediğini, reklamdaki ürün/hizmet hedefinize (satış, iletişimin görüntülenmesi, form gönderilmesi vb.) kaç kişinin ulaştığını tarih bilgisi de dâhil ölçümleyebilirsiniz. Böylece ürün/hizmetinizde satışı veya görünürlüğünüzü sağlayan önemli noktaları öğrenmiş olursunuz.

Ayrıca anahtar kelime veya metinlerinizde gerekli düzenlemeler yapabilir, dolaylı olarak web sitenizde görünüm, içerik, bilgilendirme vb. konularda iyileştirmeler yapabilirsiniz.

Sonuç olarak, bir web siteniz var ve aramalarda üst sıraları hedefliyorsanız, Google AdWords‘ü denemenizde büyük fayda olduğunu söyleyebiliriz. Google Adwords’u denemeniz için Ordu’da yetkili ve Google Partner olarak hizmet veren Ray Medya ile web siteniz bir adım önde olacak.

Keyif Restoran Web Sitesini Bitirdik

Proje Tanımı

Php ve Css ile kodlanmış, jQuery scriptleri ile tasarımı canlandırılmış, Sosyal Medya eklentileri ve güncellemeleri kusursuz çalışan bir projedir

Tasarım

Responsive ve tam ekran tasarım, tüm işletim sistemleri ve tarayıcılarda kusursuz çalışabilme özelliği. Online sipariş modülü entegre edilmiş, restoran içi ve dışı sipariş takip sistemi kurulmuştur.

Referans

2015 yılından bu yana firmamızla çalışmaktadır

Web Sitesi

Keyif Restoran

Ev Moda Shop Açıldı

Proje Tanımı

Php, Css, Mysql ile kodlanmış, güvenlik açıkları sıfıra indirgenmiş, kusursuz tasarımı ile güvenli alışveriş sunan online satış ve pazarlama sitesi

Tasarım

Güncel ürün kataloğu, sınırsız ürün ekleme, kargo takip modülü, 14 bankanın sanal posu entegre edilmiş, mobil yönetim paneli, tüm ekran boyutları ve işletim sistemleri, tarayıcılarda kusursuz çalışabilme özelliği.

Referans

2014 yılından bu yana firmamızla çalışmaktadır.

Web Sitesi

Ev Moda Shop

Bedirhan Kahve Açıldı

Proje Tanımı

Php Css ve jQuery ile kodlanmış, mysql veri tabanı ile yönetim panali eklenmiş kurumsal bir proje

Tasarım

Tam ekran tasarım, tüm işletim sistemleri ve tarayıcılarda kusursuz çalışabilme özelliği.

Referans

2010 yılından bu yana firmamızla çalışmaktadır.

Web Sitesi

Bedirhan Kahve

Tusca Restoran Demo Site

Php ve Css ile kodlanmış, jQuery scriptleri ile tasarımı canlandırılmış, restoran, fastfood firmaları için şık ve kullanışlı tasarımı ile eşsiz bir web sitesi, Ray Medya kalitesi ve ömür boyu destek garantisi ile sadece 359 tl

Demo: Tusca Restoran Demo

Demo Moda & Giyim Sitesi Sadece 359tl

Php ve Css ile kodlanmış, jQuery scriptleri ile tasarımı canlandırılmış, giyim, moda  firmaları için şık ve kullanışlı tasarımı ile eşsiz bir web sitesi, Ray Medya kalitesi ve ömür boyu destek garantisi ile sadece 359 tl

Demo: Moda & Giyim Sitesi RM-1.0.2

Web Tasarım Ofisleri Nasıl Çalışır

WEB TASARIM FİRMASI NASIL ÇALIŞIR?

Profesyonel firmaların çalışma mantığı; bir web tasarım talebi geldiği zaman firma ve hedef kitlesini araştırarak, firmaya uygun ve müşterilerine tam olarak hitap edebilecek yapıda bir internet sitesi tasarımı hazırlamaktır. Bu iki kriter de ayrı ayrı önem taşırlar. Firma tarafından bakacak olursak, web tasarımı internetteki ofisiniz olarak düşünmelisiniz ve nasıl ki ofisinizi dizayn ederken firmanızın yapısını göz önünde bulunduruyorsanız siteniz de bu şekilde düşünülmelidir, çünkü doğrudan şirketinizi temsil edecektir. Web sitesi tasarımı talep eden kişi ya da kurumun isteklerinden daha önemli bir konumda olan hedef kitlesidir, çünkü siteler aslında kullanıcılar için yapılır bu yüzden web tasarım firması kendisine gelen projeye başlarken ve site yapım aşamasında hitap edeceği kitleyi iyi tanıyarak ve araştırarak daha uygun bir ve hedefine ulaşan bir ürün ortaya çıkarmalıdır.

Web tasarım da profesyonelliğin öne çıktığı en mühim nokta hedef kitle araştırması ve ona uygun ürünler ortaya çıkarılmasıdır, kesinlikle bir çok firmanın yaptığı gibi müşterinin söylediklerini ve istediklerini siteye koyarak web sitesi yapmak doğru bir davranış değildir çünkü bu şekilde yapılan siteler şirketinize bir kazanç sağlamayacaktır sadece kartvizitinize yazmak için bir sitem olsun diyorsanız böyle bir internet sitesi tabi ki sizin işinizi görecektir fakat müşterilerinizle etkileşimi arttırmak, yeni müşteriler kazanmak, sahip olduğunuz müşterilerinizin memnuniyetini arttırmak, ürün ve hizmetlerinizi daha iyi tanıtarak satışlarınızı arttırmak gibi amaçlarınız varsa hedek kitleye göre web sitesi tasarımı yapılmalıdır.

Web tasarım firması adı altında bir çok amatör kişi kısıtlı bilgileriyle web sitesi kurmak isteyen kişi veya kurumları suistimal ederek onları zarara uğratmaktadır. Bu kişilerin eline düşmemek için çok dikkatli ve seçici olmalısınız. Bunun için yapmanız gerekeni web sitesi yaptırmak isteyen bir kişiyi ele alarak anlatmak daha açıklayıcı olacaktır, ilk olarak bu kişi arama motorunda web tasarım firmaları ya da benzer bir kelime ile arama yapacaktır yapılan bu arama sonucunda karşısına çok sayıda site çıkar ilk elemeyi yapmak çok kolaydır çünkü çıkan bu sitelerin yarısından çoğu kendi sitelerini dahi düzgün bir şekilde yapamamıştır, bu tür siteleri ne kadar ucuz olursa olsun doğrudan elemelisiniz, bedava dahi olsa sizin işinizi görmeyecek bir sitenin hiç bir faydası olmayacak hatta amatörce yapıldığı belli olduğundan firmanızın imajına da zarar verecektir.

Bu elemeden sonra, iletişim bilgilerine bakmalısınız gerçekten bir ofisleri var mı bunu kontrol etmelisiniz, ofis hizmeti veren bir web tasarım firması en azından ciddidir diye düşünebilirsiniz, tabi ki bu ele tam sonuç vermeyecektir çünkü iletişim bilgileri yanıltıcı veya gerçek dışı olabilir, ancak iletişim bilgileri olmayan bir çok siteyi elemenizde size yardımcı olacağı kesindir. Bu elemeler sayıyı ciddi oranda aşağıya çekmiştir fakat yeterli sayıya ulaşmamıştır o yüzden kalan siteleri biraz daha derinlemesine incelemelisiniz çalışma şekilleri tam olarak açıklanmış mı vs. gibi incelemelerden sonra elinizde kalan site sayısı azalmıştır ama malesef ki bunların tamamı ciddi web tasarım firmaları değildir ve aralarında ayıklanamayanlar var olabilir. Bundan sonra bakacağınız kriterler canlı destek olup olmadığı gibi kriterlerdir fakat bu kesin bir sonuç vermez, canlı destek yoksa bu firma ciddi değil denilemez. Evet elde kalan çok sayıda ve içlerinde hala sizi suistimal edebilecek kişiler var ancak çok şanssız da sayılmazsınız çünkü büyük bir bölümü son aşamada elenecektir, bu son aşama şudur web sitesi tasarım talebinizi bu sitelere mail ya da sitelerindeki form ile gönderirseniz size kısa sürede geri dönüş sayısı çok az olacaktır ve bunların bir çoğu profesyonel web tasarım firmalarıdır. Büyük bir eleme yapmış oldunuz fakat çok hızlı geri dönen bir firma bile aslında gerçekten sandığınız kadar profesyonel olmayabilir, son olarak bunu anlama için de telefon veya yüzyüze görüşerek samimiyet ve ciddiyetlerini anlamalısınız.

Tüm bu adımlar belki uzun gelebilir size en kısa ve kesin yolunu söyleyeyim; bi kahvemizi içmeye gelin, gerisini yüzyüze konuşalım.

Mobil Uyumlu Web Siteleri

Tablet, akıllı telefon gibi bir çok yeni cihaz hayatımıza girdi ve bu cihazlar neredeyse bilgisayarlar kadar kullanılmakta dolayısıyla bu kullanıcıları gözardı etmemeliyiz, önemsemediğimiz her cihaz bize binlerce müşteri kaybettirebilir.

Tabii ki her cihaz için ayrı site ve uygulama yapmak mümkün değil, mümkün olsa bile yeni çıkan her cihaz için yeni bir yapı kurmak hem çok zaman alır hem de ciddi bir masrafa yol açar. Bu durumda yapılması gereken esnek web tasarım olacaktır, bu sayede sitemiz şu an kullanılan cihazlarda sorunsuz açılmanın yanında ileride çıkacak olan cihazlara da uyum sağlayacak bir yapıya sahip olur.

Ray Medya olarak mobil uyumlu web sitelerini tasarımdan yayın aşamasına kadar büyük bir titizlikle çalışıyor ve istenen zamanda hayata geçiriyoruz.

Görüş ve Önerilerinizi Lütfen Bizimle Paylaşın